Rozvod manželství

Novinka: Stáhněte si ZDARMA e-knihu Průvodce rozvodem manželství, kompletní návod na rozvod od rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici. Stahujte kliknutím zde. 

Služby zkušeného rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici najdete zde.

Jaká je právní úprava rozvodu manželství v ČR?

Rozvod manželství v ČR aktuálně upravuje nový občanský zákoník. V minulosti rozvod manželství upravoval zákon o rodině, ten byl však zrušen 31.12. 2013. Řada informací o rozvodu manželství na internetu je tak zastaralá, vychází ze starého zákona o rodině. Na této webové stránce najdete pouze aktuální informace.

Rozvod manželství je jedním ze způsobů zániku manželství. Po rozvodu manželství už po sobě manželé nedědí, nemají k sobě vyživovací povinnost a zaniká společné jmění manželů.

Manželství může být rozvedeno, je-li soužití manželů hluboce, trvale  a nenapravitelně rozvráceno a nelze očekávat jeho obnovení. O rozvodu manželství rozhoduje vždy soud. Před soudem můžete vystupovat sami za sebe nebo se můžete nechat zastoupit rozvodovým právníkem. Soud se začne rozvodem manželství zabývat až poté co sepíšete a podáte návrh na rozvod manželství a zaplatíte soudní poplatek 2.000 Kč (pokud jste v těžké situaci můžete požádat soud o prominutí soudního poplatku).

Rozvést se můžete buďto rozvodem dohodou, kdy se s druhým manželem na všem dohodnete, nebo pokud se nejste schopni dohodnout nastane rozvod sporný a o vašem sporu rozhodne soud.

V případě jednoduššího a rychlejšího rozvodu dohodou můžete využít naši službu rozvod online k získání profesionálních dokumentů k soudu za dobrou cenu.

Pokud je váš rozvod sporný, doporučujeme spíše využít služeb dobrého rozvodového právníka zde, který vyřídí celý rozvod včetně vypořádání majetku co nejvýhodněji pro vás a jedná s druhou stranou bez emocí.

Dále by Vás mohla zajímat sekce Rozvod dohodou, Rozvod sporný nebo Návrh na rozvod manželství.

Více informací o rozvodu manželství a právu najdete zdarma v e-knize Průvodce rozvodem manželství.