Rozvod dohodou

Novinka: Stáhněte si ZDARMA e-knihu Průvodce rozvodem manželství, kompletní návod na rozvod od rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici. Stahujte kliknutím zde. 

Služby zkušeného rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici najdete zde.

Pokud se oba na rozvodu dohodou shodnete, je rozvod dohodou snadnou záležitostí, když splníte všechny následující podmínky:

1)    návrh na rozvod dohodou podáte společně nebo se druhý k návrhu připojí

2)    manželství trvalo déle než 1 rok

3)    aspoň 6 měsíců spolu nežijete.  Stačí, když spolu fakticky nežijete jako manželé nebo rodina a alespoň jeden z vás zjevně nechce původní fungující manželské společenství obnovit.

4)    dohodli jste se na výchově a výživném nezletilých dětí, které nenabyly plné svéprávnosti (jde o děti, kterým ještě nebylo 18 let a ani jako nezletilé neuzavřely manželství nebo jim soud ve zvláštním řízení nepřiznal svéprávnost) Tuto dohodu musí nejprve schválit soud.

5)    dohodli jste se na rozdělení majetku a to písemně Dohodou o úpravě a vypořádání vzájemných majetkových poměrů, kterou podepíšete s ověřenými podpisy a přiložíte k návrhu na rozvod.

6)    dohodli jste se, jak budete po rozvodu bydlet opět písemně Dohodou o vypořádání společného bydlení s ověřenými podpisy.

7)    dohodli jste se na výživném písemnou dohodou o výživném manžela/manželky s ověřenými podpisy. Toto se vztahuje jen na speciální případy. Pokud jste se na výživném nedohodli, nemusíte žádnou dohodu předkládat.

Když oba dva tvrdíte, že se u vás jedná o rozvrat manželství, a když prokážete, že se oba dva chcete rozvést, a že jste splnili všechny podmínky rozvodu dohodou, soud by vás měl rozvést rychle a neměl by vůbec zjišťovat příčiny rozvratu vašeho manželství.

Dále by Vás mohla zajímat sekce  Rozvod sporný nebo Žádost o rozvod.

Více informací o rozvodu manželství a právu najdete v e-knize Průvodce rozvodem manželství a dále můžete využít Rozvodového právníka.