Jak vybrat rozvodového právníka

Novinka: Stáhněte si ZDARMA e-knihu Průvodce rozvodem manželství, kompletní návod na rozvod od rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici. Stahujte kliknutím zde. 

Služby zkušeného rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici najdete zde.

Jak si vybrat rozvodového právníka?

Rozvod manželství, zvláště v případě sporu, není jednoduchá záležitost. V občanském zákoníku je mu sice věnováno pouze několik paragrafů, ale řídí se celou řadou nepsaných zvyklostí, o kterých právník, který se na rozvod nespecializuje jednoduše neví.

Dobrý rozvodový právník musí mít za sebou celou řadu rozvodů, aby dobře poznal celý systém, kterým se rozhodování řídí. Musí také znát nejnovější rodinně – právní trendy. Musí dobře znát názory krajských soudů, které jsou nadřízené soudům v prvním stupni a rozhodují o odvolání.

V případě, kdy rozvádějící se manželé mají nezletilé děti, tak do rozhodování vstupuje ještě další orgán – OSPOD, tedy odbor sociálně právní ochrany dětí. V případech s mezinárodním prvkem se může do rozhodování ještě přidat UMPOD, tedy úřad mezinárodně-právní ochrany dětí. Rozvodový právník s praxí, tak musí dobře znát chování a rozhodování těchto úřadů.

Tedy vždy si hledejte právníka specialistu, který se na rozvody dlouhodobě zaměřuje a má za sebou praxi a výsledky.

Váš firemní právník nebo váš kamarád právník, který se zaměřuje na obchodní právo, vám sice také rozvod vyřídí, ale často napáchá více škody než užitku, jednoduše protože v oboru nemá potřebné zkušenosti a nezná nepsané postupy.

Často se tak stává, že se k rozvodovému právníkovi specialistovi dostanete až poté co jste byli nespokojeni se svým prvním právníkem, který specialista nebyl. Což je škoda, protože v případu už jsou často napáchané nevratné špatné kroky.

Pro kontakt na rozvodového právníka specialistu klikněte zde.