Vaše příběhy

Novinka: Stáhněte si ZDARMA e-knihu Průvodce rozvodem manželství, kompletní návod na rozvod od rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici. Stahujte kliknutím zde. 

Služby zkušeného rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici najdete zde.

Zde zveřejňujeme skutečné příběhy lidí, kteří se rozvedli nebo o rozvodu manželství uvažují. Nikdy neuvádíme plné jméno, abychom zachovali anonymitu a zároveň autenticitu příběhu.

Pokud nám chcete poslat váš příběh, pište na info@manzelstvi-rozvod.cz

Jsme s manželem rozvedeni asi 3 roky a ted mi z volal a oznámil mi, že se bude znovu ženit.

Úplně mě to vykolejilo a cítím se hrozně sama a opuštěná. A cítím fyzickou bolest v srdci.

Předstírám, že mi to nevadí a jsem ráda, že někoho má. Vzásadě bych měla být. Nemáme děti a vycházíme spolu dobře a vždy jsme se tajně scházeli.

Podvědomě jsem si asi vždy myslela, že nakonec zase budeme spolu. Chodili jsme spolu už na střední škole. A ostatní vztahy co jsem měla byly spíše krátkodobé známosti.

Jsem spíše uzavřená k ostatním lidem.

Jaktože on je šťastný s jinou a já se cítím opuštěná a dvakrát podvedená?

Jana Š.

Když jsme se rozvedli, myslel jsem, že můj život končí. Cítil jsem, že jsem v selhal ve všech směrech. Během tří měsíců jsem zhubnul 10 kilo. Často jsem seděl sám ve svém autě a myslel na to jak jsem všechny ve svém okolí zklamal.

Od nejhorších myšlenek mě vždy zachránila vzpomínka na moje tři krásné děti. Děti se staly smyslem mého života a udržovaly mě relativně vpořádku.

Ostatní věci jako práce, kariéra, kamarádi, koníčky mě úplně přestaly zajímat.

Přes den, když jsem mohl být v kontaktu s dětmi jsem se cítil lépe. Nejhorší pro mě byly noci, kdy jsem ležel sám na gauči a přemýšlel o tom co jsem pokazil.

Vztah s mojí bývalou manželkou není nejlepší, ale rozhodl jsem se, že budu nejlepší otec pro moje děti.

Nakonec se mi povedlo vrátit se zpět do života. Přestal jsem pít alkohol. Začal jsem si psát deník a cíle, co chci v životě dosáhnout.

A nejvíce mi pomohly pravidelné sezení s psychologem.

Martin F.

Jsem vdaná 10 let a máme 6-ti letého syna.

Můj manžel se vymlouvá, že není dobrý manžel, protože jeho otec se nechoval dobře k jeho matce.

Manžel nenosí prsten, na veřejnosti mě nikdy nepolíbí nebo nevezme za ruku, nebaví se se mnou na večírcích. Prakticky nikdy se mě nedotýká, i když jsem mu mnohokrát říkala, jak je to pro mě důležité. Sex je dobrý pro něj, nezáživný pro mě. Celý život je jen o něm. Chválí se, jak dobře vypadá a mě kritizuje, že mám pár kilo navíc.

Z našeho manželství jsem unavená a nešťastná.

Z nudy jsem zkusila seznamku na internetu a začala si dopisovat s několika muži. Jeden z nich byl jiný. Byl velmi zajímavý a zároveň se zajímal o mě a moje pocity. Moc ráda jsem si s ním psala a nakonec jsme se potkali. Když jsme se poprvé viděli, bylo to jako první rande v šestnácti, vůbec jsem nechtěla, aby ten večer skončil. To bylo před deseti měsíci, od té doby se vídáme stále častěji.

Před měsícem jsem řekla manželovi, že naše manželství pro mě nefunguje, a že přemýšlím o rozvodu manželství. Manžel se od té doby změnil, začal chodit k psychologovi a skutečně se snaží zachránit naše manželství. Najednou je na mě hodný a pozorný. Ale já už k němu necítím absolutně žádnou fyzickou přitažlivost. Souhlasila jsem, že mu dám ještě šanci a slíbila, že se přestanu vídat se svým novým přítelem.

Ale já miluju svého přítele. Nechci se rozvádět, kvůli synovi, ale mám zůstat nešťastná? Mám opustit muže, se kterým se cítím tak skvěle? Cítím se bezradná.

Magda M.

Před několika měsíci jsem zjistil, že mě moje žena podvádí s jiným mužem. A od té doby přemýšlím o rozvodu manželství. Manželka sice říká, že už s tím mužem nic nemá, ale já vím, že se vídají minimálně v práci.

Je to o to horší, že máme tříletou dceru. Jsme manželé skoro 8 let a je to pro mě těžké nějak se rozhodnout. Cítím se, jako bych stál na křižovatce, kde obě cesty vedou do pekel. Obě jsou neznámé a nahánějí strach.

Když zůstanu se svoji ženou, vím co mám očekávat, ale zároveň se mi nelíbí co udělala a jak se ke mně chová. Pokud se rozvedu, budu sám v situaci, kterou neznám. Ale nejvíc se bojím, jak se s tím vyrovná naše dcera. Pokud zůstaneme spolu a budeme se neustále hádat, bude si myslet, že je to mezi rodiči normální chování. Pokud se rozvedeme, budeme se hádat s kým a jak často má dcera být, kam má chodit do školy atd.

Kdyby to bylo pouze na mě, rozvedl bych se, po té co jsem zjistil, že mě žena podvádí. Začít žít sám a zařídit si nový život bych zvládnul. Ale děsí mě nejistota, co by bylo s mojí dcerou a jak často bychom se vídali.

Roman F.

Dále by Vás mohla zajímat sekce Rozvod a psychikaRozvod a právo, Rozvod a majetekČasté dotazy.

Můžete též využít konzultaci s Psychologem nebo u Rozvodového právníka.