kolik stojí rozvod

Kolik stojí rozvod ?

Cena za rozvod manželství se liší podle toho zda se bude jednat o rozvod dohodou nebo se bude jednat o rozvod sporný. Kolik stojí rozvod dále záleží na tom zda máte děti či ne a hlavně, jak velký je společný majetek k rozdělení po rozvodu manželství.

Každopádně počítejte se soudním poplatkem 2.000 Kč za návrh na rozvod manželství. Poplatek se platí kolkem a nalepíte ho nahoru na návrh na rozvod manželství. Pokud máte společný majetek k rozdělení po rozvodu manželství, tak budete muset zaplatit další poplatek za řízení o vypořádání společného jmění po rozvodu. Pokud budete dělit pouze věci movité ( auto, nábytek…) zaplatíte 2.000 Kč. Pokud máte nemovitost zaplatíte 5.000 Kč za každou nemovitost.

Cena za rozvod manželství s průměrným rozvodovým právníkem tedy bude v prvé řadě záviset na tom, zda se na rozvodu dokážete dohodnout nebo ne. Průměrná cena za rozvod dohodou s dětmi a rozdělením majetku po rozvodu bude cca od 10.000 Kč.

Kolik stojí rozvod sporný s průměrným rozvodovým právníkem se těžko určuje dopředu. Záleží, jak složitý a dlouhý váš soudní spor bude, kolik bude stání u soudu, kolik dokumentů se bude připravovat, zda se vy nebo protistrana odvolá a samozřejmě, jak velké budete vypořádávat společné jmění po rozvodu. Tedy pokud se nedohodnete může vás cena za rozvod manželství vyjít klidně na 30.000 Kč, ale i mnohonásobně více.

Obecně se nedoporučuje dělat si rozvod manželství sám a snažit se ušetřit na rozvodovém právníkovi, můžete udělat chyby z neznalosti práva a jednání před soudem, které vás mohou připravit o majetek nebo o děti.

Máme řešení pro každého bez ohledu na to kolik si můžete dovolit zaplatit. Nabízíme tyto služby:

Pokud je váš rozvod sporný určitě doporučujeme poradit se s rozvodovým právníkem a získat tak co největší výhody na svoji stranu. Kompletní ceník rozvodového právníka najdete kliknutím zde. Pokud chcete ušetřit doporučujeme naši unikátní službu rozvod online.

Pokud máte rozvod dohodou, je jednoduchý a chcete ho vyřešit sami doporučujeme využít naši jedinečnou knihu Průvodce rozvodem manželství zde, která vás celým procesem rozvodu dohodou bezpečně provede. Pokud chcete mít jistotu profesionálně připravených dokumentů a zároveň ušetřit využijte naši unikátní službu rozvod online. Pokud se chcete raději poradit s rozvodovým právníkem kompletní ceník najdete kliknutím zde.