Co patří do SJM

Novinka: Stáhněte si ZDARMA e-knihu Průvodce rozvodem manželství, kompletní návod na rozvod od rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici. Stahujete kliknutím zde. 

Služby zkušeného rozvodového právníka Mgr. Jana Kubici najdete zde.

Do společného jmění manželů patří to, co jste buďto jeden z vás nebo oba společně (dohromady) získali během manželství, a to včetně dluhů. Součástí společného jmění manželů je i zisk z toho, co náleží výhradně jednomu z manželů. Toto jsou základní pravidla, ze kterých existují výjimky. Více o výjimkách najedete v sekci „Co nepatří do SJM“.

Také je možné, že jste si s manželem stanovili to, co je a není součástí společného jmění manželů, ve vašem případě jinak. Potom zákonem stanovená pravidla platit nemusí. Vaše dohoda je platná ale jen tehdy, pokud vám ji sepsal notář.

Mohla by vás ještě zajímat sekce SPOLEČNÉ JMĚNÍ MANŽELŮ , CO NEPATŘÍ DO SJM, BYDLENÍ PO ROZVODU, DLUHY PO ROZVODU,  MAJETKOVÉ VYROVNÁNÍ PO ROZVODU.

Pokud se chcete dozvědět více informací o vypořádání společného jmění manželů, najdete je v e-knizePrůvodce rozvodem manželství. Můžete také využít Rozvodového právníka.